0

PDF Dosyası Nasıl Açılır?

Portable Document Format anlamına gelen PDF dosya uzantısı formatı bütün işletim sistemlerinde oldukça sık kullanılmaktadır. Türkçe anlamı taşınabilir dosya formatı olan pdf dosyaları bizlere oldukça kolaylıklar sunmaktadır.

PDF dosyaları ne kadar Adobe firması ile anılıyor olsa da bir çok program bu uzantıyı açabilip gerekli düzenlemeleri yapabilmektedir. Bilgisayarınızda microsoft ofis kadar gerekli olan bu dosya uzantısı elektronik döküman paylaşımına oldukça büyük yararlar sağlamış, dünyada standart hale gelmiştir.

PDF Dosya Uzantısı

PDF Dosyaları Hangi Programla Açılır?

Adobe Acrobat XI, Foxit Reader, Adobe Reader, Nuance PDF Converter Professional 8, Genius PDF Reader programlarından herhangi bir tanesini bilgisayarınıza yükleyerek pdf uzantısına sahip dosyaları kolaylıkla açabiliyorsunuz.

Mac bilgisayarlarda pdf dosyaları açabilmek için Apple Preview, Adobe Reader, Solid PDF to Word, Skim vb programlarından herhangi bir tanesine sahip olabilmeniz gerekmektedir.

PDF dosyasına sahip dosyalar sayesinde elektronik dokümanlarınızın yönetimini daha kolay hale getirmiş olacaksınız. PDF programı bilgisayarınıza yüklerek bu uzantıya sahip dosyaları açabilir, birleştirebilir, gerekli düzenlemeleri gerçekleştirebilir, dosyanızı yazdırma gibi bir çok eylemi yapabilirsiniz.

PDF uzantsı için genellikle microsoft office programının sıkça kullanıldığı bilinmektedir. Microsoft word ile oluşturduğunuz dosyaları pdf formatına çok hızlı şekilde çevirebiliyorsunuz gene aynı şekilde pdf dosyaları başka formatlara çevirmeniz mümkün… Bunların başında jpeg, png, word, txt gibi bir çok uzantı geliyor…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir